Vila d’Este – ulaznice skip-the-line

Zamislite vrt koji je projektovao kardinal koji nije imao nikakav problem da troši bogatstvo na lepotu. To je Vila d’Este – i to se vidi na svakom koraku.

Izgrađena u 16. veku za kardinala Hipolita d’Estea, ova vila je danas UNESCO-v lokalitet svetske baštine i jedan od najlepših renesansnih vrtova na svetu. Ne zbog jedne fontane ili jedne aleје – nego zbog svega zajedno: više od 250 vodoskoka, 225 vodopada, 100 fontanskih bazena i 50 fontana čiji se žubor čuje pre nego što ih i ugledate.

Kroz 9.000 metara staza šetate pored 150 stabala starih više vekova, 15.000 višegodišnjih biljaka i 30.000 sezonskih cvetova koji se smenjuju kroz godinu. Nije ovo vrt — ovo je živa arhitektura.

U samoj vili, raskošno ukrašeni saloni pričaju priču o životu koji se ovde nekada vodio. Možete ih obići samostalno ili uz audio-vodič — koji lako dodajete pri izboru datuma i vremena.

Powered by GetYourGuide

Vila d’Este – kako doći

Preporučujemo vam da za odlazak do Tivolija koristite voz. Osim što je najekološkiji način putovanja, uživaćete u prelepom pejzažu koji vam se pruža na relaciji Rim – Tivoli. 

Do glavne železničke stanice u Tivoliju možete da stignete kako sa glavne železničke stanice Termini, tako i sa one sekundarne, Tiburtina

Prilikom kupovine karata, odaberite ove stanice:

🚇 Roma Termini (Rome) <> Tivoli
🚇 Roma Tiburtina (Rome) <> Tivoli

Od železničke stanice u Tivoliju do Vile d’Este ima oko 1 kilometar šetnje kroz centar ovog preslatkog gradića! Preporučujemo da uzmete povratnu kartu, jer na stanici u Tivoliju postoji samo jedna mašina za kupovinu voznih karata i ponekad je tolika gužva za kupovinu, da rizikujete da izgubite voz.

Villa d’Este – radno vreme

Radno vreme:
januar, novembar, decembar
 8:30 – 16:00 (izlaz 17:00); februar 8:30 – 16,30 (izlaz 17:30); mart 8:30 – 17:15 (izlaz 18:15); april 8:30 – 18,30 (izlaz 19:30); maj, jun, jul, avgust 8:30 – 18,45 (izlaz 19:45); septembar 8:30 – 18:15 (izlaz 19:15); oktobar 8:30 – 17:30 (izlaz 18:30);

Kako doći:
Voz: Linija Rim – Peskara sa stanice Termini, silazak na stanici Tivoli;
Autobusi: Linija Rim – Tivoli kompanije Cotral, polazak sa stanice Ponte Mammolo, silazak u Tivoliju (za red vožnje konsultovati www.cotralspa.it);
 Kolima: Auto-put 24, izlaz Tivoli

Adresa

Povezano

Sadržaj zaštićen kopirajtom.